Vandaag staat de eerste competitiewedstrijd van het seizoen gepland tegen een Oost-Vlaamse tegenstander, namelijk Jago Sint-Amandsberg. Deze ploeg is nieuw voor onze U13 dus benieuwd wat deze match zal brengen.
Beide ploegen proberen verzorgd voetbal op de mat te brengen en dat resulteert voor Egem al snel in een prima combinatie uit het boekje. Thielde stuurt Aurie in de linkerhoek die op haar beurt Lina centraal bedient en Lina past terug naar de meegelopen Thielde op links die de bal heerlijk in de rechterhoek krult voor de 1-0. Even later is daar opnieuw een vlotte actie van Egem: een één-tweetje tussen Suzan en Aurie komt uiteindelijk tot bij Thielde terecht die opnieuw een goed schot in de voet heeft maar nu pakt de keepster, niet zonder enige moeite. Na 15 minuten is er een schot van Thaïs, de keepster kan niet klemmen en Lina kan in de rebound de 2-0 binnen tikken.
In het begin van het tweede kwart volgt al snel een eerste kans voor Sint-Amandsberg maar de bal gaat (gelukkig) via de paal buiten. In plaats van de aansluitingstreffer scoort Lina aan de overkant de 3-0 met een trap prima in de linkerhoek. Net voor rust kan Sint-Amandsberg alsnog scoren met een prima schot van ver voor de 3-1.
De tweede helft kan niet slechter beginnen. Op een counter komt de bal tussen tussen de Egem-verdediging en keepster en een Sint-Amandsberg-speelster kan er nog net haar voet tussen zetten en de bal rolt langzaam in doel voor de 3-2 aansluitingstreffer. De bezoekers gaan op hun elan verder en na (opnieuw) slecht uitverdedigen komt Sint-Amandsberg op gelijke hoogte voor de 3-3, weg riante voorsprong voor Egem.
In het vierde kwart tonen onze meisjes echter hun veerkracht. Thielde past naar Lina die de bal prima in de rechter benedenhoek trapt en deze via de binnenkant van de paal binnengaat, opnieuw een parel van een doelpunt voor de 4-3. Even later is Sint-Amandsberg daar echter opnieuw en brengen zij de bordjes terug in evenwicht voor de 4-4. Erop en erover denkt Sint-Amandsberg want via een één-tweetje is daar opnieuw een kans maar de bal gaat naast. En dan, in de allerlaatste minuut: Lina rukt prima op vanuit het middenveld, speelt de bal tussen 2 bezoekers in tot bij Thielde die alleen op doel kan afgaan. Prima ren van Thielde en laag schot in de hoek, maar met een kattensprong dito rechterhandreflex houdt de Sint-Amandsberg-keepster Egem van de winning-goal. Het blijft zo 4-4 in een aangename, faire wedstrijd waarin beide ploegen bij wijlen prima voetbal speelden.